До Лесиного віночка

10.Бер.2023
До Лесиного віночка

З метою виховання у дітей любові до рідного краю, до славетних людей українського народу з дітьми старшого дошкільного віку групи “Дзвіночок” вихователями: Шовтюк В.М., Миропільською Н.М. був запланований та реалізований проект під назвою ” До Лесиного віночка” . Всі питання, які цікавили малят ( Як жила Леся Українка? В які ігри любила грати? Як проводила вільний час? Які вірші писала?) були записані на окремих квітках, щоб потім вплести їх у вінок для прикрашання портрету поетеси.
З великим задоволенням малята подорожували Лесиними стежками, де щодня дізнавались про життєвий та творчий шлях нашої землячки. Під час проекту здійснили відео- екскурсію до музею , де діти познайомились із дитинством малої Лесі, про мужність і силу духу, про безмежну любов поетеси до рідного краю.
Разом з батьками малята знаходили цікаві факти про Лесю Українку, малювали ілюстрації до Лесиних творів.
На заняттях з художньо- продуктивної діяльності діти вишивали серветки за мотивами вірша ” Вишеньки”. Малі ” дзвіночки” розучували рухливі народні ігри, в які любила грати Леся Українка: “Подоляночка”, ” Пес та кіт”, ” Панас”.
В теплій дружній атмосфері , за приємним чаюванням , пройшли літературні читання поезій у Лесиній вітальні, яку облаштували з малятами у груповій кімнаті.
Родзинкою проекту стала святкова розвага. У гарному настрої діти радо прикрасили портрет Лесі Українки вінком, якого сплітали цілий тиждень . Співали пісень, декламували вірші, грали народні ігри. Цікавою була інсценівка казки ” Три метелики”, яку підготувала керівник театрального гуртка Гущіна Л.І. Гості та артисти отримали незабутні враження.