Сторінка психолога

23.Сер.2023

Емоційні сплески; дратівливість; замкнутість; агресивність; порушення взаємозв’язку із соціумом (сім’я, дитячий садок, вихователь, діти); підвищене почуття страху; програвання ситуації; прояви жорстокості в грі; перестає розмовляти; пошук безпечного простору (залазить під ковдру, ховається у шафі, під столом тощо); не можна «відірвати» від матері/батька; прояви поведінки дітей меншого віку (смоктання пальця); мовчанка; відсутність активності чи гіперактивність; відмова … Продовжити читання “Поведінкові особливості дітей вимушених переселенців від 4 до 6 років”

Детальніше
23.Сер.2023

Як зробити спілкування з дитиною доброзичливим ✅Визначте те, що вас дратує в дитині. Поміркуйте, чи не пов’язано це з аналогічними якостями або рисами характеру у вас та ваших близьких. Тому якщо хочете змінити дитину — почніть із себе. ✅Спробуйте порахувати до десяти перш ніж сказати дитині образливі слова. Це дасть змогу витримати паузу та поміркувати … Продовжити читання “Як зробити спілкування з дитиною доброзичливим”

Детальніше
14.Сер.2023
Детальніше
09.Сер.2023

ДИТИНА ГРИЗЕ НІГТІ, СМОКЧЕ ПАЛЬЦІ… ПОГЛЯД ПСИХОЛОГА Діти часто смокчуть пальці, гризуть і обламують нігті. Дорослі винахідливі в своїх реакціях і спробах (а частіше тортурах) «викорінити» цю звичку. Діти винахідливі і прекрасні в своїй здатності до адаптації і пошуках зцілення. Не існує, на жаль, універсальних рецептів. Запропоную кілька напрямків для думок і пошуків. Буде дуже багато – … Продовжити читання “Поради від психолога”

Детальніше
31.Бер.2023

Усвідомити потребу в психологічній допомозі здатна не кожна дитина. Нав’язування їй такої допомоги може спричинити роздратування й агресію з її боку. Тому дорослі, які перебувають поруч (родичі, практичні психологи, соціальні педагоги, учителі), мають бути чутливими до потреб дитини: не наполягати на допомозі, однак бути готовими надати її. Якщо допомога потрібна, важливо, щоб дорослий критично оцінив … Продовжити читання “Психологічна допомога і діти”

Детальніше